Wybór nieruchomości często okazuje się być ogromnym wyzwaniem. Dla niektórych sporym ułatwieniem będzie pomoc ze strony agencji nieruchomości – na przykład takiej jak nasza. Aby jednak pomóc Ci w wyborze nieruchomości, musimy wiedzieć czego potrzebujesz.

Od czego zacząć wybór nieruchomości?

  1. Określ czego szukasz – mieszkania czy domu?
  2. W zależności od tego jakim budżetem dysponujesz, możesz szukać mieszkania (kawalerki, dwu, trzy i więcej pokojowego, loftu) lub domku (samodzielnego lub bliźniaka…a może nawet luksusowej willi). Sprawdź jakim funduszem dysponujesz, a my podpowiemy Ci na jaką nieruchomość „cię stać”.
  1. Określ dla kogo będzie to mieszkanie

Zastanów się (myśl przyszłościowo – z reguły nieruchomość kupuje się „na dłużej”) kto będzie mieszkał. Teraz jesteś tylko ty i twoja druga połówka, ale wkrótce może być was więcej. A może jesteś singlem, który chce zawsze być na swoim?  Pomśl o potencjalnych kolejnych mieszkańcach: dzieciach, rodzicach, psie/kocie. Zaplanuj miejsce – dla dwóch osób wystarczą spokojnie dwa pokoje, ale z dziećmi przy dwóch pokojach może być już ciasno. Ceny będą różne, ale pamiętaj – myśl przyszłościowo!

  1. Nowe czy używane?

Różnice są dwie – w cenie i standardzie. Kupując nowe mieszkanie możesz praktycznie w 100% zadecydować o jego kształcie, a dodatkowo masz pewność że spełnia ono najnowsze standardy i wykonane jest w myśl najnowocześniejszych technologii. Kupując używane – oszczędzasz i nierzadko kupujesz mieszkanie urządzone, gotowe w  zasadzie do wprowadzenia.

  1. Określ swoje wymagania

Kupując mieszkanie (bo z domem jest nieco inaczej) mamy szereg wymagań (już na starcie) którym lokal musi sprostać. Po pierwsze lokalizacja – blok wielorodzinny czy kolos z wielkiej płyty. Po drugie piętro – jak wysoko możesz chcieć mieszkać? Może boisz się wysokości, a może lubisz obserwować miasto z góry? To wszystko ma znaczenie. Po trzecie winda – w wysokich blokach na pewno będzie, ale w starszym budownictwie i niższych blokach już niekoniecznie. To jak z tą windą – musi być czy nie?

Balkon – czyli to co dla jednych jest kartą przetargową, a dla drugich nie odgrywa większej roli w procesie decyzyjny. Zastanów się czy balkon jest warunkiem sine qua non zakupu danej nieruchomości. Podobnie rzecz ma się  z piwnicą lub komórką lokatorską.

  • Miejsce dla zmotoryzowanych

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu ( a nawet dwóch) miejsce parkingowe będzie dla Ciebie ważne. Powiedz nam o tym, abyśmy mogli sprawdzić jak mają się sprawy z parkingami w okolicy mieszkania które dla Ciebie znajdziemy.

  • Standard mieszkania

Kupując mieszkanie używane kupujesz mieszkanie w pewnym sensie urządzone. Oczywiście możesz wszystko zmienić i przeprowadzić remont generalny, ale może zdarzyć się tak, że trafisz na całkiem nieźle urządzone mieszkanko. Jeśli tak będzie – problem z głowy. Zastanów się czy ma to dla Ciebie ogromne znaczenie – jest to rzecz na której możesz sporo oszczędzić. Jeśli interesuje Cię mieszkanie nowe to w zasadzie nie ma tutaj nad czym się zastanawiać. Możesz wybrać standard surowy (najtaniej) lub mieszkanie pod klucz (urządzone , według twoich lub dewelopera wskazówek).

  • Okolica

Jeśli wybór okolicy ma dla Ciebie priorytetowe znaczenie (bo np. chcesz mieć blisko do pracy, szkoły itd.) daj nam znać – będziemy szukać nieruchomości w lokalizacji która cię bardzo interesuje.