Chcesz sprzedać mieszkanie?

Zamierzasz kupić, bądź wynająć mieszkanie, ale nie cieszy się ono jakąś sporą popularnością? Lub tłumy klientów oglądają nieruchomość, ale żaden nie decyduje się na jej zakup? Zwróć uwagę na home staging.

Home staging – ta tajemniczo brzmiąca nazwa oznacza przyciągnięcie jak największej liczby potencjalnych nabywców mieszkania bądź najemców za możliwie najwyższą cenę. To specjalnie przemyślana strategia marketingowa, polegająca na specjalnym przygotowaniu mieszkania na sprzedaż, bądź wynajem.

Kilka tricków

Żeby sprzedać nieruchomość wystarczy kilka, czasem bardzo trywialnych chwytów home stageowych. Oto kilka z nich:

I Posprzątaj

Zawsze liczy się pierwsze wrażenie. Jak chcesz sprzedać mieszkanie, gdy na ścianach pajęczyny, a po podłodze wala się masa kurzu i paprochów? Weź się lepiej za porządne sprzątanie. I umyj okna – ten jakże podstawowy zabieg spowoduje, że do mieszkania wpadnie więcej światła, a to już czasem wystarczy, żeby przykuć uwagę klienta.

II Zapach

Przychodzi klient do domu, a tutaj… zaduch. Lepiej wywietrz pomieszczenia przed każdą wizytą potencjalnego nabywcy. Nieprzyjemny zapach czasem bardziej odstrasza niż wygląd.

III Zrób mały remont

Mała zmiana, duży efekt. Pomaluj mieszkanie na jasne, ciepłe kolory. Dzięki temu mieszkanie nie tylko zyska świeży wygląd, ale i nowy design. Nie zapomnij usunąć niepotrzebne przedmioty. Stara szafa, czy niepotrzebna komoda tylko zagracają mieszkanie. Spraw, by było bardziej przestronne.

IV Profesjonalne zdjęcia

Jeśli robisz zdjęcia mieszkania z zamiarem wrzucenia ich do Internetu, zadbaj o to, by były najwyższej jakości. Walające się wszędzie ubrania, czy niepozmywane talerze w zlewie z pewnością nie przysporzą Ci klientów. Najlepiej posprzątaj i  wynajmij fotografa, który zrobi fachową sesję zdjęciową.